ورود به سایت
ثبت مشاور

هر چند وقت یکبار گربه خانگی خودمان را بشوییم

در تاریخ : 01.10.99
توسط : modiriat
نظرات : 0
بازدیدها : 4574

رشد و نمو : گربه ها به تمیز کردن وسواسی خود ، مشهور هستند اما این به این معنا نیست که احتیاجی به شستشو و حمام کردن ندارند . در این مطلب ، توضیح خواهیم داد که چه زمانی ، گربه را باید حمام کنیم .

 

چه زمانی گربه را حمام کنیم

 

گربه ها به تمیز کردن مداوم خود ، مشهور هستند . آنها به طور کلی ، این کار را با زبان خود انجام می دهند که مانند یک برس و دارای خارهای ریزی است که بیرون زده و بدن را تمیز می کنند . این مساله بدان معنا نیست که شما نباید گربه را حمام کنید و او را بشویید . 

 

گربه ها از آب نفرت دارند و علت این امر ، پوست حساس آنها است که در برابر دمای آب ، واکنش نشان می دهد . توصیه میکنیم که گربه خود را در آب ولرم حمام کنید و بشویید . با این ترفند ، تمایل گربه شما به حمام کردن بیشتر می شود .

 

گروهی از مردم عقیده دارند که شستن گربه ، کار ایده آلی نیست ولی متخصصان بر این عقیده هستند که هیچ آسیبی به گربه نمی رسد ولی این امر ، نیاز به زمان دارد تا گربه شما به شما اعتماد کند و به شستشو تمایل نشان دهد .

 

 

گربه خود را از بچگی بشویید 

 

اگر گربه خود را از زمانی که دوره اجتماعی شدن خود را شروع می کند ، یعنی سن 2 تا 3 ماهگی ، بشویید ، به این مساله عادت کرده و در سنین بزرگسالی ، با مشکل مواجه نخواهید شد . 

 

 

شستن گربه در برخی نژاد ها ، ساده تر از سایر نژاد ها است 

 

ترکیش ون Turkish Van تنها نژادی است که ازاستحمام متنفر نیست و بالعکس ، بسیار از این کار لذت می برد . همه نژاد های گربه ، معمولا در برابر شستشو و حمام کردن ، پرخاشگرانه عمل می کنند . توجه داشته باشید که عادت کردن گربه به حمام و یا لذت بردن او از شستشو بدان معنا نیست که بطور دائم و افراطی این عمل را انجام دهید چون با استحمام زیاد گربه ها ، برخی از روغن های طبیعی محافظ پوست آنها را از بین خواهید برد . این روغن های طبیعی ، قسمت عمده ای از سلامتی گربه را تامین می کنند . 

 

 

زمان مناسب برای حمام گربه

 

متخصصان بر این عقیده هستند که گربه ها را باید بطور مرتب ، هر 5 یا 6 ماه ، شست و برخی دیگر ، عقیده دارند هر 5 هفته یکبار باید این عمل را انجام داد . اما در اصل حمام کردن و فصله بین دو حمام گربه ، بستگی به واکنش پوست و خز گربه شما بستگی دارد .

 

 

روند شستشوی گربه شما

 

هنگام شستشوی گربه ، بهتر است از دستکش باغبانی استفاده کنید . این امر بخاطر محافظت پوست و دستان شما ، هنگام پرخاشگری گربه است تا به شما و پوست دستتان آسیب نزند . همچنین این نوع از دستکش به شما کمک میکند تا کنترل بهتری روی گربه خود داشته باشید .

 

یک پارچه یا تشک ضد لغزش ، کف وان بگذارید . به این ترتیب گربه شما می تواند پنجه های خود را در آن فرو کند و به خودش و شما آسیب نرساند . همچنین این امر موجب می شود تا لیز نخورد و راحت تر شسته شود .

 

مراقب گوش های گربه باشد تا آب به آن نرسد . در صورت تمایل می توانید از محافظ های گوش استفاده کنید تا با آب تماس نداشته باشند . همچنین میتوانید از یک ظرف کوچک برای ریختن آب و یا یک شیلنگ ، برای شستشوی گربه استفاده کنید تا گوش ها خیس نشوند .

 

باید از هنگام شروع تا پایان شستشو ، آرام باشید . گربه شما بسیار باهوش است و استرس شما را کاملا متوجه شده و واکنش نشان می دهد . 

 

بهتر است قبل از شروع حمام ، پنجه های گربه خود را کوتاه کنید . با این کار ، احتمال آسیب رساندن به شما و خود گربه ، کمتر می شود .

 

هنگام بردن گربه به حمام و قرار دادن او در وان ، آرام باشید و بهترین عمل ، قرار دادن یک دست خود روی گردن و دست دیگری زیر بدن است و گربه را به آرامی به سمت وان منتقل کنید و با آرامش ، او را بسوی داخل وان هدایت کنید .

 

قبل از شروع شستشو ، اجازه دهید تا گربه به فضا عادت کند . این امر به آرامش گربه و شما کمک می کند .

 

حتما از شامپوهای مخصوص گربه استفاده کنید . استفاده از شامپوی سگ ها و یا انسان ، مناسب نیست . خزهای گربه ، حساس هستند .

 

اگر از صابون استفاده می کنید ، از یک صابون خنثی برای شستشوی گربه استفاده کنید . مراقب باشد چون صابون میتواند عوارض جانبی منفی ، مانند تحریک ف ریزش مو و خارش ایجاد کند .

 

پس از اتمام حمام گربه ، باید به او یک تغذیه سالم و خوشمزه بدهید تا تشویق شود . 

 

 

دسته بندی : حیوانات خانگی » گربه
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی : *