ورود به سایت
ثبت مشاور

از پر شتر مرغ چه استفاده ای میشود

در تاریخ : 18.08.96
توسط : modiriat
نظرات : 0
بازدیدها : 12043

رشد و نمو : همانگونه که در بخشهای قبلی ذکر شد، شتر مرغ یکی از پرندگانی است که از کلیه اجزای بدنش ، مانند پر ، پوست، گوشت و .... آن ، میتوان استفاده کرد و از نظر درآمدی نیز در درجه بالایی قرار دارد و همچنین در زمینه های درمانی و علمی و هنری نیز میتوان از بخشهای گوناگون بدن این پرنده بهره برد. 

یکی از این اجزا ، پر شتر مرغ است که در ادامه برخی استفاده های معمول آن را ذکر کرده ایم.

 

رنگ آمیزی پر شترمرغ

 

بهترين محصول شترمرغ،پرآن است.كيفيت پرهاي شترمرغ كاملا منحصر به فرد است. حتي پيشرفته ترين فن آوري قادر به تقليد زيبايي،لطافت و مواجي طبيعي پر شترمرغ نيست. همچنين هيچ ابزاري به واسطه خاصيت توليد الكتريسيته ساكن مانند پر شترمرغ، كارايي لازم براي نظافت را ندارد. از پرهاي با كيفيت عالي در ساخت لوازم تزييني،كلاه و لباس استفاده مي شود. ساير انواع پرها براي تميز كردن ماشين آلات و تجهيزات ظريف و گردگيري مورد استفاده قرار مي گيرند. پر شترمرغ را هر هشت ماه یک بار باید چید، که البته بعد از 4 تا 5 سال کیفیت پرهای چیده شده تقلیل می یابد و از هر شترمرغ نر بالغ تقریباً 24 شاهپر اولیه به دست می آید. وزن کل پرهای یک شتر مرغ 10 تا 14 ماهه، حدود 45 گرم و اندازه آنها بین 10 تا 150 سانتی متر است .

 

-  پر شتر مرغ عاری از الکتريسته ساکن است لذا در کارخانه های دارای سیستمهای الکترونیکی و کامپیوتری که الکتريسته ساکن مشکل اصلی آنهاست بسیار مفید است.

 

-  پر شتر مرغ جهت تمیز کردن تجهیزات ظریف مثل دوربین، میکرسکوب، کامپیوتر، لوازم تزئینی، گردگیری وسایل منزل و رخت و لباس استفاده می شود.

 

-  از شاهپرهای شتر مرغ برای تزیین عَلَم در مراسم مذهبی استفاده می شود.

دسته بندی : اخبار و مقالات
بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی : *