ورود به سایت
ثبت مشاور

نحوه آماده سازی و چیدمان آکواریوم عروس دریایی

در تاریخ : 17.08.96
توسط : modiriat
نظرات : 0
بازدیدها : 3552

رشد و نمو : پرورش و تکثیر گونه های کوچک و بزرگ آبزیان ، نیاز به اندکی مطالعه و کسب تجربه دارد و در صورتی که علاقمند به پرورش هر نوع از آبزیان را دارید ، قبل از هزینه کردن و مهمتر از همه پیش از دلسرد شدن از پرورش آنها ، ابتدا مطالعه نمایید و اگر برای شما مقدور بود ، از تجربیات پرورش دهندگان گونه مربوطه ، برای ایجاد محیط و شرایط بهتر بهره بگیرید.

از جمله گونه های آبزیان که نیاز به کسب اطلاعات از ابتدای نگهداری و محیط زندگی آن دارد، عروس های دریایی هستند که با این مقاله تا حد بسیاری میتوانید سوالات خود را مرتفع نمایید.

 

 

خرید و فروش عروس دریایی قیمت عروس دریایی عروس دریایی مهتابی

 

 

عروس دریایی یکی از آخرین ماهیانی است که برای تانک های ماهی تزیینی مد شده است.شکل محصور کننده و حرکت آرام بخش آنان به گونه ای است که شبیه کار های هنری است.با نصبی درست شما می توانید در هر گوشه ای از منزل حتی روی میز کار تانکی از این ماهی عجیب و غریب داشته باشید.این کار نسبتا تفکر بیشتری نیاز دارد و باید توجه داشت با توجه به ظریف بودن عروس دریایی باید کارهای اصولی و استاندارد را دنبال کرد.این متن شما را تا داشتن یک تانک عروس دریایی همراهی می کند.

مراحل :

1.منابع جمع آوری کنید.عروس دریایی شرایط خاصی دارد.می توانید برای این کار پکیج تهیه کنید یا تک تک وسایل را خرید کنید.اگر گزینه دوم را انتخاب می کنید باید لیستی کامل و جامع از منابع معتبر برای این کار تهیه کنید تا اشتباهی رخ ندهد.

-اگر خودتان تانک را راه اندازی می کنید به نحوه چرخش آب بسیار دقت کنید.عروس دریایی بسیار ظریف است و به راحتی در فیلتر مکیده می شود و له می شوند.اگر از تانک و فیلتر مخصوص عروس دریایی استفاده نمی کنید باید در فیلتر خود تغییراتی ایجاد کنید تا برای عروس دریایی مناسب باشد.

-عروس دریایی به تانکی ساده و بدون دکور نیاز دارد.اگر از تانکی با دکوراسیون زیاد و شلوغ لذت می برید عروس دریایی برای شما مناسب نیست.دکور به معنای واقعی برای عروس دریایی تهدید محسوب می شود و کشنده است.

2.قرار گیری تانک.محل مناسب تانک جایی در نور غیر مستقیم خورشید و دور از وسایل برقی و منبع گرما است.

3.نصب فیلتر.برای نصب فیلتر از روی دستور العمل عمل کنید.می توانید از هر نوع فیلتر برای تانک حداقل 8 گالنی استفاده کنید.اگر از کیت فیلتر مخصوص استفاده می کنید نکات زیر را رعایت کنید :

-اسفنج فیلتر را از بسته خارج کنید و آن را به خوبی بشویید.

-کارتریج فیلتر را در محفظه قرار دهید و لوله را روی آن قرار دهید و بچرخانید تا قفل شود.

-فیلتر را در کف تانک محکم کنید.این کار را می توانید قبل یا بعد از اضافه کردن شن انجام دهید.

-لوله پمپ هوا را به آن متصل کنید.

4.شن ها را با آب تازه بشویید.از شن هایی استفاده کنید که دارای خلل و فرج باشد تا بتواند باکتری های مفید را در خود نگه دارد.سنگریزه های شیشه ای زیبا است اما به تنهایی مفید نیست زیرا دارای فضای کافی برای باکتری ها نیست.این باکتری ها با کثیفی تانک تغذیه می شوند.

5.کف تانک را به صورت صاف و یک دست از شن پر کنید.

6.اضافه کردن تیله شیشه ای.روی سطح شن را با تیله های شیشه ای بپوشانید.مطمئن شوید که تیله ها شن و فیلتر کف را کامل پوشانده است.این تیله ها به عنوان محافظ باله های ظریف عروس دریایی در برخورد با شن استفاده می شود.

7.بخاری.بخاری را روی 77 درجه فارنهایت تنظیم کنید و به گونه ای آن را در تانک قرار دهید که کامل در آب قرار گیرد.دمای 77 درجه دمای مناسب برای گونه های گرم سیری مانند عروس دریایی است.

8.پرکردن با آب نمک.تانک را به گونه ای پر کنید که نسبتا پر شود ولی به لامپ بالای تانک نرسد تا از گرمای بیش از حد جلوگیری شود.

-می توانید آب شور را از مغازه های اطراف تهیه کنید و اگر کیفیت آب محلی که برای آب شور در نظر می گیرید بد است حتما از مغازه تهیه کنید.

-شما می توانید خود آب شور را تهیه کنید.تانک را با آب تازه پر کنید سپس یک قاشق پای خوری ضد کلر و 3.5 فنجان نمک دریایی استفاده کنید.قانون این است که برای هر 10 گالن آب 1 قاشق چای خوری ضد کلر و برای هر گالن آب 1/2 فنجان نمک استفاده کنید.

9.بخاری و پمپ هوا و لامپ را فعال کنید.

10.تجمع باکتری های مفید.

-اگر پکیج خریداری کردید در آن محلول هایی برای ایجاد باکتری موجود است.می توانید این باکتری ها را به صورت آنلاین یا از فروشگاه ها تهیه کنید.این باکتری ها در فیلتر لانه می کنند و زباله های آب را تصفیه می کنند.

-باکتری ها را به اندازه ای که توصیه شده اضاف کنید وگرنه بعد از اضاف کردن ماهی سطح آمونیاک بالا رفته و برای آن مضر است.همچنین می توانید برای این کار از ماهیانی برای سیکل استفاده کرد.

-7 روز تانک را فعال رها کنید در این مدت باکتری ها زیاد می شوند و فضایی برای زندگی پیدا می کنند.

11.آب را چک کنید.

-در آخر هفته آمونیاک آب را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که میزان آن کم تر از 1 پی پی ام است.این نشان از آن است که میزان باکتری ها به قدری است که می توان به آن ماهی اضافه کرد.اگر این میزان را به دست نیاوردید هر روز این تست را انجام دهید تا به میزان مورد نظر برسید.گاهی تا 21 روز طول می کشد که کلنی باکتری ها زیاد شوند و آمونیاک آب کاهش یابد.

-شوری آب را با شوری سنج اندازه گری کنید.میزان مناسب برای عروس دریایی 1.024 است.برای رسیدن به این مقدا می توانید از مقداری آب یا نمک استفاده کنید.

-مطمئن شوید دما 77 درج است.برای رسیدن به دما گاهی ممکن است دمای روی بخاری 2 درجه متفاوت باشد.

12.عروس دریایی را وارد کنید.می توانید عروس دریایی را از فروشگاه یا به صورت آنلاین خریداری کنید.حتما برای عروس دریایی غذا سفارش دهید.مطمئن شوید فردای رسیدن ماهی غذا در دسترس دارید.در زمان تحویل ماهی شروع به سازگار کردن ماهی کنید.

نکات :

-این موضوع فقط نحوه راه اندازی تانک عروس دریایی را بیان می کنید برای مراقب از آن در منابع دیگر جستجو کنید.

-مطمئن شوید غذایی مناسب برای عروس دریایی دارید.می توانید آرتمیا هچ کنید یا از پلانگتون منجمد استفاده کنید.

اخطار :

-هرگز عروس دریایی را از آب خارج نکنید زیرا حباب های هوا گیر کرده در زیر بافت بدن عروس به او بسیار آسیب می رساند.

-به یاد داسته باشید که عروس دریایی می تواند به شما نیش بزند و باعث سوزش شدید شود پس مراقب باشید

 

 

 

 

 

emruzi

بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی : *